Beacony od AMS i Ezen.se w komunikacji miejskiej w Krakowie

Beacony od AMS i Ezen.se w komunikacji miejskiej w Krakowie

W sierpniu br. w Krakowie rozpoczął się pilotaż nowego rozwiązania dedykowanego osobom niewidomym i słabowidzącym - w wiatach przystankowych AMS oraz w autobusach obsługujących linię 124 pojawiły się beacony, dzięki którym można uzyskać informację o numerze i kierunku jazdy autobusu.

Pilotaż jest wspólnym przedsięwzięciem AMS, firmy Ezen.se oferującej innowacyjne rozwiązania dla osób niewidomych oraz krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Jego celem jest wspieranie osób z dysfunkcjami wzroku w poruszaniu się komunikacją miejską.

System składa się z aplikacji mobilnej oraz z beaconów (małych nadajników komunikujących się ze smartfonami za pomocą łączności Bluetooth) umieszczonych w wiatach przystankowych i w autobusach. Gdy pasażer czekający na przystanku znajdzie się w pobliżu beacona, aplikacja w telefonie identyfikuje taki beacon i za pomocą komunikatu głosowego przekazuje informacje o numerze i kierunku nadjeżdżającego autobusu.

Archiwum

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x