Galeria Plakatu AMS w Chinach

Galeria Plakatu AMS w Chinach

Prace nagrodzone i wyróżnione we wszystkich dotychczasowych edycjach Galerii Plakatu AMS zawędrowały do Chin.

Sto jedenaście plakatów z naszych konkursów można oglądać na wyjątkowej wystawie pod zbiorczym tytułem "Obojętność zakazana" w galerii 1+1 w Pekinie. Wystawa ta jest jedną z dwóch pokazywanych w ramach Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, podczas którego polscy artyści przedstawiają chińskiej widowni różnorodną i barwną ofertę działań artystycznych.

Tak o wystawie plakatów Galerii piszą jej organizatorzy:
"Wystawa ma na celu ukazanie osiągnięć polskiego plakatu współczesnego, który mimo wielu transformacji artystyczno-stylistycznych jakie przechodził w ostatnim ćwierćwieczu, niezmiennie stanowi ważną część międzynarodowego dziedzictwa kulturowego.
Wybrany zestaw plakatów, który powstał z wyboru prac nadesłanych na kolejne edycje konkursów ogłaszanych przez Galerię AMS, znakomicie obrazuje nie tylko zmiany zachodzące współcześnie w sposobie obrazowania tematu, ale jest też odbiciem ważkich społecznie przesłań, niezależnie od ich wymiaru, lokalnego „warszawskiego”, czy też szerszego, ogólnokrajowego a nawet światowego."
 
Relacja z inauguracji obu wystaw pojawiła się w wiadomościach emitowanych przez China Central Television (CCTV) – największą telewizję informacyjną w Państwie Środka. Materiał, który co jakiś czas powtarzany jest na antenie stacji, można zobaczyć tutaj.

Archiwum

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x