Prace z konkursu Galerii Plakatu AMS na wystawie w Łazienkach Królewskich

Prace z konkursu Galerii Plakatu AMS na wystawie w Łazienkach Królewskich

14_wystawa1.jpg

W Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie można było oglądać wystawę prac finalistów 16. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS przeprowadzonego pod hasłem „Szekspir do nieskończoności”. Zadaniem jego uczestników było zaprojektowanie plakatu ukazującego uniwersalność twórczości Szekspira 400 lat po jego śmierci – plakatu, odpowiadającego na pytanie, co młodzi, współcześni ludzie mogą czerpać z mądrości angielskiego dramaturga, który jak nikt inny poznał naturę człowieka.

Na wystawie można było podziwiać plakaty wybrane przez jury oraz te, które spodobały się internautom. Zwycięzcą konkursu został wybitny grafik Lex Drewinski, polski artysta przez lata mieszkający i pracujący w Berlinie, dzisiaj także wykładowca Szczecińskiej Akademii Sztuki. W konkursie przyznano także pięć wyróżnień, które otrzymali: Sebastian Kubica, Grzegorz Myćka, Nikodem Pręgowski, Szymon Szymankiewicz i Magdalena Tomkowiak. W głosowaniu internautów zwyciężył plakat Piotra Depty. 

Informacje o konkursie i pełny tekst regulaminu znajdują się na stronie internetowej www.galeriaplakatu.ams.com.pl.

Archiwum

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x