AMS na II Europejskim Kongresie Samorządów

AMS na II Europejskim Kongresie Samorządów

Centrum Miasta to nie tylko jego wizytówka, to miejsce spotkań mieszkańców i inwestorów, obowiązkowy punkt w turystycznych przewodnikach. Na ile instrumenty polityki przestrzennej, ze swoim zakresem ustaleń, możliwością kształtowania systemu przestrzeni publicznej, wymagających szczegółowych opracowań oraz partycypacji społecznej w podejmowaniu decyzji, mogą godzić interesy różnych grup użytkowników, zapewniając wysoką jakość przestrzeni? Na ile procesy rewitalizacji centrów miast powinny uwzględniać potrzeby podmiotów komercyjnych, mieszkańców i użytkowników czasowych? Jakie narzędzia będą właściwe do kontroli i kształtowania ładu przestrzennego w różnych jego aspektach - w tym zakresie promocji prowadzonej działalności komercyjnej?

14_panel.jpg

Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć paneliści w dyskusji „Jak przywrócić miastu ład i harmonię?” podczas II Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie:

Hans Christian Christiansen - Starszy Doradca w Agencji Ochrony Środowiska, Miasto Kopenhaga, Dania

Roman Ciepiela - Prezydent, Miasto Tarnów, Polska

Emilio D'Alessio - Prezes Honorowy, Coordinamento Agende 21 Locali Italiane, Włochy

Marek Kuzaka - Prezes Zarządu, AMS, Polska

Pierre Mansat - Specjalny Doradca Mera ds. Metropolii Grand Paris, Merostwo Paryża, Francja

Źródło: www.eks-krakow.pl

Archiwum

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x