Fundacja z sukcesami!

Fundacja z sukcesami!

To już trzeci rok działalności Fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”. Jesteśmy bardzo dumni z naszych osiągnięć oraz z zaufania jakie wzbudzamy u naszych partnerów i przyjaciół:

- Kolejny rok dostaliśmy wsparcie od naszego głównego partnera Auto Idea Mercedes-Benz - zamieniliśmy naszego Vito na dwa nowocześniejsze busy tej samej marki.

- Po raz kolejny podpisaliśmy umowę z Bankiem Zachodnim WBK, który jest naszym partnerem strategicznym przy wszystkich działaniach Fundacji. Dzięki BZ WBK realizujemy projekty z serii „Życie to nie gra” oraz możemy powiększyć nasze możliwości treningowo-pokazowe zakupując brakujący nam specjalistyczny sprzęt.

- Pozyskaliśmy nowego Partnera. Jest to duńska firma informatyczna KMD, z którą realizujemy program „Akademia Młodych KMD”. Jest to bardzo ciekawy program CSR skierowany do młodzieży licealnej. Osoby, które zgłosiły się do programu i przeszły okres weryfikacji będą miały szansę nauczyć się nowoczesnych metod projektowania aplikacji mobilnych oraz poznać najnowsze techniki informatyczne.

- Wreszcie realizujemy dwa ogromne projekty finansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pierwszy z nich „Wygraj życie dzięki marzeniom” skierowany jest do placówek szkolno-wychowawczych na terenie całej Polski. Polega on na przeprowadzeniu 162 spotkań edukacyjnych dla ponad 13.000 osób. Dzieci dowiedzą się co to jest niepełnosprawność oraz co zrobić, żeby nie zostać osobą niepełnosprawną. Głównym atutem są prowadzący, którzy swoją postawą udowadniają, że niezależnie od okoliczności można żyć ciekawie i z pasją. U nas nie ma aktorów - wszyscy to sportowcy z krwi i kości. Drugi projekt „Trenuj z mistrzem” skierowany jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W trakcie roku zorganizujemy osiem obozów dla 200 dzieci niepełnosprawnych. Dzieci będą miały możliwość trenować z paraolimpijczykami szermierkę na wózkach. To będzie okazja do znalezienia nowej pasji, a my mamy nadzieję, że być może odkryjemy jakieś talenty sportowe.

Kilka pomysłów mamy jeszcze w zanadrzu, ale o nich przy innej okazji :) Wszystkie szczegóły są podane na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu facebookowym.

Prezes Fundacji
„Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”
Arkadiusz Jabłoński

Archiwum

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x