Pielęgnuj swoje marzenia ...

Pielęgnuj swoje marzenia ...

Od kiedy działacie?

To był maj, druga połowa maja, konkretnie 21 maja. Roku nie pomnę, ale dość dawno temu. Kroniki z naszymi pokazami zostały założone w 2010 roku.

Czym się zajmujecie?

Udowadnianiem, że osoba na wózku w wyniku wypadku traci sprawność fizyczną, ale w dalszym ciągu mózg funkcjonuje tak jak należy (no chyba, że od początku z kimś jest nie halo :)). Są jeszcze inne cele, ale te można zobaczyć na naszej pięknej stronie internetowej: www.akademiaintegracji.pl

Kto wpadł na pomysł programu edukacyjnego dla dzieci?

Pomysłodawcą był człowiek o niebanalnym wyglądzie: 115 cm wzrostu i na tamten czas 115 kg wagi :), czyli ja - Arek Jabłoński. Od tamtego czasu wzrost się nie zmienił, ale waga spadła i to znacznie.

Jakie były początki waszej działalności?

Trudne pod względem logistycznym i fizycznym, bardzo łatwe pod względem akceptacji naszych przełożonych dla naszych fanaberii. Pierwszy projekt to były zajęcia z szermierki dla dzieci sprawnych i niepełnosprawnych w jednej z białołęckich szkół. Z tego narodził się pomysł właściwy, czyli pokazy w szkołach.

Dlaczego powołaliście Fundację „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”?

Żeby móc jeszcze efektywniej pracować nad integracją. Dla nas to nie jest puste słowo. Mocno wierzymy, że powołanie Fundacji otwiera nowy rozdział naszej działalności społecznej.

Gdzie można się dowiedzieć co robicie, jakie macie plany wyjazdowe, które szkoły odwiedzicie?

Strona www.akademiaintegracji.pl oraz nasze profile społecznościowe to kopalnia wiedzy na nasz temat. Szukajcie a znajdziecie!

Jakie macie plany na najbliższe miesiące?

Praca, zawody, wysilanie umysłu, żeby coś niebanalnego i fajnego wymyślić (tak, próbujemy a co!). Wyjazdy, dużo wyjazdów, terminarz zapełniony do końca lutego 2014 r.

Jak wyobrażacie swoją Fundację za 5 lat?

Najpierw się z Ciebie śmieją, później z Tobą walczą, na końcu Ty wygrywasz. Za 5 lat będziemy over the top. Wierzę w to i Wy też uwierzcie.

My po prostu jesteśmy zwycięzcami – to nie jest zadufanie!

Na pytania odpowiadał Arkadiusz Jabłoński - Prezes Fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”.

Fundacja „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport” została powołana do życia przez AMS i jest kontynuacją projektu „AMS dla Integracji”. Skupia się na szeroko pojętych problemach i zagadnieniach związanych z życiem, aktywnością i rolą społeczną osób niepełnosprawnych, ze szczególnym naciskiem na pracę, edukację i sport. Pomysłodawcami i pracownikami Fundacji są szermierze na wózkach, wybitni sportowcy, paraolimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy, którzy wraz z innymi pracownikami AMS realizują idee Fundacji na zasadach wolontariatu. Więcej: www.akademiaintegracji.pl

Archiwum

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x