Dzieci pytają, my odpowiadamy

Dzieci pytają, my odpowiadamy

Oto trzy pytania, które dzieci zadają najczęściej w trakcie lekcji integracji prowadzonych przez naszych pracowników - paraolimpijczyków i wolontariuszy Fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”:

Pytanie: Gdzie można kupić takie krótkie i zszyte spodnie?
Odpowiedź: Muszę Cię zmartwić – nie ma specjalnych sklepów dla takich krótkich istot jak ja. Po prostu jadę do sklepu takiego dla wysokich, kupuję spodnie, po czym w te pędy jadę do krawcowej. Pani ucina mi nogawki i zszywa je. Voila i mam w czym chodzić (no przecież ja nie chodzę) :)

Pytanie: Jak Pan się myje?
Odpowiedź: Nabieram wody w dłonie (bo mam) i spokojnie, metodycznie, a przede wszystkim wolno, żeby się nie spocić myję buzię i rączki. Jeśli chodzi o mycie hmm całościowe to wanna jest do tego jak znalazł :) Siadam na wannę i dalej to już jakoś idzie.

Pytanie: Gdzie i jak Pan śpi?
Odpowiedź:
Pewnie Cię zdziwię, ale do spania używam takiego samego łóżka jak Wy. Tylko ja mam o wiele więcej miejsca do kręcenia się w nocy. Kiedyś na jakimś obozie sportowym zrobiliśmy test i do standartowego łóżka zmieściło się czterech takich wielkich chłopów jak ja :). Jak śpię? A zamykam oczy i śnię o …… (a to już moja tajemnica o czym śnię).

Dla przypomnienia: Fundacja AMS-u w ramach działalności edukacyjnej prowadzi m.in. pokazy w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas prezentacji dzieci i młodzież mają okazję poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce – członkami kadry narodowej, wielokrotnymi medalistami paraolimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy. Są to lekcje tolerancji, integracji, nauki o drugim człowieku. Więcej o fundacji przeczytasz tutaj.

Archiwum

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x